Na jaki maksymalnie okres może zostać zawarta umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym?

Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy ptz umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym zawierana jest na czas oznaczony, nie dłuższy niż 10 lat. Przy czym do czasu uchwalenia pierwszego planu transportowego, jednak nie dłużej niż w okresie:

  1. 18 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy - w przypadku planu transportowego opracowanego przez ministra właściwego do spraw transportu,
      3 lat od dnia wejścia w życie ustawy - w przypadku planu transportowego opracowanego przez właściwą jednostkę samorządu terytorialnego umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego może być zawarta na okres nie dłuższy niż 3 lata (art. 84 ust. 2 ustawy ptz).

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.