Publikacja: Czy kontroler może ująć pasażera?

Na łamach miesięcznika Komunikacja Publiczna nr 4/2012-2013 r. ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Czy kontroler może ująć pasażera?

Przewoźnik lub organizator publicznego transportu zbiorowego albo osoba przez niego upoważniona, dokonujący kontroli dokumentów przewozu osób i bagażu, od dnia 1 marca 2011 roku, to jest od dnia wejścia w życie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym zmieniającej brzmienie przepisów art. 33a ustawy Prawo przewozowe (art. 66 pkt. 9 Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym): w razie odmowy zapłacenia należności i niemożności ustalenia tożsamości podróżnego, posiadają uprawnienia do (...)

Udostępnij

Skomentuj

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Kategorie

Typ treści:
Źródło:
Leksykon: