Przejdź do treści

Publikacja: Organ właściwy do uchwalania taryfy- Komunikacja Publiczna

Na łamach czasopisma Komunikacja Publiczna nr 2/2015 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik i radcy prawnego Jędrzeja Klatki pt. Organ właściwy do uchwalania taryfy, w którym odpowiedziano na pytanie czy przepis art. 50 a ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, w którym kompetencja do uchwalania taryfy opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym przysługuje jednocześnie organowi stanowiącemu i wykonawczemu gminy. Zachęcamy do przeczytania

Transport w zawieszeniu

Na łamach miesięcznika Truck & Business nr 43/2014 r. ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Transport w zawieszeniu. Każdy przeprzedsiębiorca wykonujący transport drogowy z różnych przyczyn może znaleźć się w sytuacji, w  której będzie chciał czasowo zaprzestać wykonywania tej czynności. Dlatego też istotna jest znajomość przepisów umożliwiających skorzystanie przez przewoźnika drogowego z takiego uprawnienia, a także obowiązków na nim  ciążących w tej sytuacji (...)

Grzywna niezgodna z konstytucją

Na łamach miesięcznika Komunikacja Publiczna 4/2014-2015 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanna Słupik pt. Grzywna niezgodna z konstytucją. Zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny art. 87b podobnie jak pozostałe przepisy rozdziału 10a, został dodany do ustawy Prawo przewozowe (...)  

Uprawnienia kontrolne inspektora ITD

Na łamach miesięcznika Truck & Business 4/2014 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanna Słupik pt. Uprawnienia kontrolne inspektora ITD. Wszyscy ciężarowi użytkownicy dróg powinni znać aktualne uprawnienia i zakres kontroli przeprowadzanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, gdyż nieznajomość prawa po prostu szkodzi, a szybko zmieniające się przepisy – również w tym zakresie – wymuszają konieczność trzymania rąk przedsiębiorców i kierowców na pulsie (...)

Przystanki, dworce, opłaty

Na łamach miesięcznika Polska Gazeta Transportowa 12/2012 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Przystanki, dworce, opłaty. Czy od przewoźników świadczących usługi przewozowe na rzecz hipermarketów może być pobierana opłata za korzystanie z przystanków komunikacyjnych ustalona w drodze uchwały rady gminy?

Opłata za korzystanie z przystanków przez „przewoźników z hipermarketów”

Na łamach miesięcznika Polska Gazeta Transportowa 25/2012 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Opłata za korzystanie z przystanków przez „przewoźników z hipermarketów”. Czy od przewoźników świadczących usługi przewozowe na rzecz hipermarketów może być pobierana opłata za korzystanie z przystanków komunikacyjnych ustalona w drodze uchwały rady gminy?

Potwierdzenie uzgodnienia zasad korzystania z przystanków

Na łamach miesięcznika Polska Gazeta Transportowa 38/2012 ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Potwierdzenie uzgodnienia zasad korzystania z przystanków. Wykonywanie przewozów regularnych w krajowym transporcie drogowym wymaga uzyskania zezwolenia. Obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o wydanie tego zezwolenia jest zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy z 6 września 2011 r. o transporcie drogowym (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 874 z późn.

Publikacja: Czy kontroler może ująć pasażera?

Na łamach miesięcznika Komunikacja Publiczna nr 4/2012-2013 r. ukazał się artykuł radcy prawnego Hanny Słupik pt. Czy kontroler może ująć pasażera? Przewoźnik lub organizator publicznego transportu zbiorowego albo osoba przez niego upoważniona, dokonujący kontroli dokumentów przewozu osób i bagażu, od dnia 1 marca 2011 roku, to jest od dnia wejścia w życie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym zmieniającej brzmienie przepisów art. 33a ustawy Prawo przewozowe (art. 66 pkt.
Subskrybuj Hanna Słupik